З метою підвищення рівня інформованості платників стосовно отримання інформації від органів ДПС щодо стану розрахунків платників з бюджетом та фондами соціального та пенсійного забезпечення ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє.

Дата: 19.08.2021 17:16

Вiдповiдно до пункту 421.2 статтi 421 глави 1 роздiлу II Податкового кодексу України (далi - Кодекс) електронний кабiнет забезпечує можливiсть реалiзацiї платниками податкiв прав та обов'язкiв, визначених цим Кодексом та iншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючi органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на пiдставi та на виконання цього Кодексу та iнших законiв, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючi органи, в тому числi, шляхом:

перегляду в режимi реального часу iнформацiї про платника податкiв, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв'язку з облiком платникiв податкiв та адмiнiструванням податкiв, зборiв, платежiв, єдиного внеску, здiйсненням податкового контролю, у тому числi данi оперативного облiку податкiв, зборiв, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування (далi - єдиний внесок) (у тому числi данi iнтегрованих карток платникiв податкiв);

проведения звiрки розрахункiв платникiв податкiв з державним та мiсцевими бюджетами, а також одержання документа, що пiдтверджує стан розрахункiв, який формується автоматизовано шляхом вивантаження вiдповiдної iнформацiї з електронного кабiнету iз накладенням квалiфiкованого електронного пiдпису посадової особи контролюючого органу та квалiфiкованої електронної печатки контролюючого органу iз застосуванням засобiв квалiфiкованого електронного пiдпису (далi - КЕП) чи печатки, якi  мають вбудованi апаратно-програмнi  засоби, що забезпечують  захист  записаних на них даних вiд несанкцiонованого доступу, вiд безпосереднього ознайомлення iз значенням  параметрiв          особистих          ключiв    та   їх   копiювання.

З метою реалiзацiї вимог статтi 421 Кодексу в ITC «Електронний кабiнет»  запроваджено електронний сервiс з використанням якого платники  мають можливiстъ доступу у режимi реального часу до даних  інтегрованих карток платникiв, а також отримання пiдтверджуючого документу щодо стану розрахункiв платника з бюджетом та фондами соцiального та пенсiйного забезпечення   (далi-Витяг).

Доступ в електронному кабiнетi до показникiв iнтегрованих карток дозволяє платнику безперешкодно у дистанцiйному режимi володiти iнформацiєю щодо повноти та своєчасностi розрахункiв з бюджетами та фондами соцiального та пенсiйного забезпечення, а також проводити звiрення вiдповiдностi даних бухгалтерського облiку платника та даних органу ДПС.

Крiм цього, фiзичнi особи мають змогу сплатити податки, збори, платежi та єдиний внесок, скориставшись однiєю з платiжних систем. Для цього в електронному кабiнетi реалiзована можливiсть автоматичного заповнення платiжного доручення на пiдставi облiкових даних платника, вiдомостей про рахунки для зарахування платежiв до бюджету (покроковий алгоритм щодо перегляду IКП та здiйснення фiзичними особами сплати податкiв та единого внеску наведено у додатку 1).

Разом з цим, платник має можливiсть надiслати запит про отримання витягу щодо стану розрахункiв з бюджетами та фондами соцiального та пенсiйного забезпечення за даними органiв ДПС (далi - Запит) через меню «Заяви, запити для отримання iнформацiї» приватної частини електронного кабiнету.

Вiдповiдь на Запит платнику надсилається через електронний кабiнет не пiзнiше п'ятнадцяти робочих днiв з дня його отримання у виглядi витягу з iнформацiйної системи органiв ДПС щодо стану розрахункiв платника з бюджетом  та  фондами   соцiального   та  пенсiйного   забезпечення   за формою «F/J1400203» (далi - Витяг). Витяг формується за перiод вибраний  платником при створенi Запиту з урахуванням строкiв давностi, станом на  дату вiдправлення Запиту до органiв ДПС (рекомендацiї щодо отримання Витягу наведено у додатку 2).

Таким чином, у зв'язку з впровадженням  електронних  сервiсiв  для платникiв Порядком ведення органами Державної податкової служби України оперативного облiку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуваннявiд 12.01.2021 № 5, затвердженого Мiнiстерством фiнансiв України, зареестрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 15.01.2021 за № 321/35943, не передбачено отримання платником акта звiрення стану розрахункiв за податками, зборами, платежами та единим внеском за вiдповiдний звiтний перiод в паперовому виглядi.